Květen 2015

II. Kapitola: Zamilovanost (1. část)

22. května 2015 v 16:48 | Vája |  Kapky VC
V 7:00 hodin ráno se podávala snídaně a právě tam byla naše šestice víl. V polovině hodování vstala ředitelka Lily. V síni rozhostilo ticho. A řekla: ,,Děvčata dneska jako každý rok pořádame večírek se specialisty a dnešek nebude výjimkou. A k vaší velké radosti nebude dnes výuka'' ozval se jásot a výskot a pak promluvila Grozila: ,, Víly hudby, dekorací, výzdoby a tak dále, prosíme, aby tento sál proměnily v nádherný. Děkuji '' a dívky se daly do práce. Sandra pomáhala zdobit sál spolu s Charlie, Sofii a ostatními vílami, Jess věnovala nějakou hudbu hudebním vílám, Ema vykouzlila stoleček a něm byly červené a růžové papíry ve tvaru srdce a propisky, aby si mohli víly a specialisté psát zamilovaná psanička a Chloe pomohla s výzdobou přátelskými grilandy.
Když dokončily šly se podívat do Magixu. Jess tam vyrostla, a tak dělala holkám průvodkyni. Nakonec zapadly do jedné pěkně vyhlížející kavárničky. Objednali si a Ema si odskočila. Cestou zpátky, ale omylem vrazila do jedné holky a ta se na ni až přehnaně rozlobila: ,, Co to děláš? Je ti snad něco?'' řvala po ní. Ema sice byla vílou lásky, ale ne tak, jak by jste si mysleli a nikdo si nad ní vyskakovat nebude: Omlouvám se, že jsem do tebe narazila, ale…'' ,,To bys teda měla'' skočila ji ta dívka do řeči ta neznáma. ,, Ale měla bys ses naučit chovat!!! A né na mě řvát jako šílenec !!!'' rozkřičela se Ema. ,, Oho'' řekla ta neznáma a evidentně čarodějka: ,, Dámy měly bychom téhle víličce dát lekci'' řekla a hned k ní přišlo dalších pět čarodějek, ale k Emě už taky přišlo pět víl proměněných do vílích podob a Ema se taky proměnila ve vílu. ,, Vypadá to, že vílinka má kamarádky '' řekla ta, co do ní Ema narazila. ,, Hněv nenávisti '' vyslovila své kouzlo proti Emě ta se mu s trochou štěstí stačila vyhnout a odpověděla: ,, Amorův šíp '', ale ani ten čarodějku nenávisti nezasáhl. ,, Ohnivá střela '' pronesla Charlie proti čarodějce, která ovládala temné živly až na zemi a ona řekla: ,, vodní proud '' a Charliino kouzlo zrušila. V tom do uší čarodějek promluvil mužský hlas: ,, Vraťte se! '' ,, Ano'' řekly a přemístili se. ,, Kde jsou? '' ptala se a rozhlížela se Sandra ,, A já si to zrovna začala užívat '' řekla smutně a všechny se rozesmály. ,, Už by jsme měly jít a přichystat se '' řekla Sofie a ukázala na hodinky. ,, Já mám pro vás přichystané jedno překvapení '' řekla Sandra tajemně a celou cestu nic neprozradila, i když holky vyzvídaly.
,, Volal jsi? '' zeptala se Michaela. ,, Ano'' řekl tentýž mužský hlas. ,, Proč? '' zeptala nakvašeně. ,, Sledoval jsem váš souboj s těmi vílinkami a… " nedořekl, protože ho Cassidy přerušila: ,, A to už se nemůžem trochu odpočinout a pobavit se, když ti pořád pomáháme a sloužíme a… '' ,,Tak dost!!! '' zakřičel naštvaně a čarodějky hned zmlkly. ,, a zjistil jsem, '' pokračoval ve svém výkladu předtím, ,, že máte naprosté protiklady svých mocí '' ,, A co má být Draco? '' opáčila Nikoleta čarodějka nenávisti. ,, Tohle '' řekl Draco a vykouzlil před čarodějkami obraz asi 12ti letého Draca, jak sedí před nějakou ženou a ta promluvila: ,, Vidím, že budeš veliký mág, ale budeš k ovládnutí celého magického světa potřebovat zmocnit se šesti věcí, které budou mít šest víl. Ty pravé poznáš tak, že budou protiklady mocí tvých šest pomocnic, protože pomoc budeš určitě potřebovat, které zachráníš před horským trolem. '' žena domluvila a obraz zmizel. ,, Už chápete? '' zeptal se Draco, ,, Ty víly… Ty víly jsou to ony… mají ty věci, které mě dovedou k moci, ale ještě to nevědí, a tak je necháme na pokoji dokud ty věci nebudou mít a pak jim je sebereme '' dořekl. To se čarodějkám zalíbilo. ,, Dnes zaútočíme na planetu zvanou Gelonie tam se nachází velká knihovna a možná tam něco najdeme. " domluvil a vydali se tam.
Předchozí kapitola | následujicí kapitola